Kilpailut

KILPAILUKALENTERI 2019-2020

päivitetty 22.10.2019
STLL-Itäinen alue     
       
SYYSKUU      
7.-8.9.yl, jt  IC-kilpailu Helsinki TrophyHLHelsinki
21.-22.9yl  IC-kilpailu Oulu SkateOLKOulu
28.-29.9yl  KAAKKO: Kutsukilpailu ISU+TähdetKoTaKotka
28.-29.9yl, jt1. vk SM-seniorit ja -juniorit, JT SM-noviisitTTKVantaa
       
LOKAKUU      
11.-13.10kaikki  FINLANDIA TROPHYSTLLEspoo
19.-20.10yl1. lkL2SM-noviisit, debytantitSaTuSavonlinna
     + kutsukilpailu ISU (A-silmujen 1.vk)  
27.10.yl  TähtikisatKeuPa HTKeuruu
       
MARRASKUU     
2.-3.11ml1. vk SM-seniorit, -juniorit, -noviisitHLHelsinki
2.11.yl  Minikarnevaalit (tähti)KuTaKuopio
2.11.yl  KAAKKO: Kutsukilpailu ISUHaTalHamina
9.-10.11yl, pl, jt2. vk SM-seniorit ja -juniorit, JT SM-noviisit,   
    YL SM-noviisit + debytantit pojatJoKaJoensuu
     + kutsukilpailu ISU (tähdet varalla)  
16.-17.11yl1. lkL2Juniorit, seniorit + noviisit kutsukilp. (Noviisien 1.vk)HeiTaHeinola
23.-24.11ml1. vkL1+L2Mas, Jun, Sen, Aik, Min, Nov (Tul et)TTKVantaa
23.-24.11yl, sl  IC-kilpailu Santa ClausVaralaTampere
24.11.yl  TähtikisatIiTaIisalmi
       
JOULUKUU      
30.11.-1.12yl2. lkL2SM-noviisit, debytantitKuLSKuopio
     + kutsukilpailu  
6.12.yl  TähtikisatJyTLSJyväskylä
7.-8.12ml2. vk SM-seniorit, -juniorit, -noviisitLTLLahti
14.-15.12yl, pl, jtSM 2020 SM-seniorit ja -juniorit  HSKVantaa
       
TAMMIKUU      
11.-12.1yl2. lkL2Juniorit, seniorit + noviisit kutsukilp.(Noviisien 2.vk)KKJTKouvola
11.1.ml  Aluemestaruus (HUOM! pvm muuttunut)JyTLSJyväskylä
25.1.yl  Tarmon tähtiluistelutVarTaVarkaus
25.-26.1yl3. vk SM-noviisit, debytantit (60/sarja)KooveeTampere
       
HELMIKUU      
1.-2.2yl  IC-kilpailu Silver Skate (A-silmujen 2.vk)KuTaKuopio
8.-9.2ml2. lk/3. vkL1+L2Mas, Jun, Sen, Aik, Min, Nov, Tul,  
    SM-jun 5 joukkuettaHTKHelsinki
8.-9.2yl  Aluefinaali ISU itä+kaakko (A-silmujen ja Noviisien 3.vk)JoKaJoensuu
    Kutsukilpailu tähdet ja ISU   
15.-16.2jt  IC-kilpailu (FIDO/jäätanssi)HLHelsinki
16.2.yl  TähtikilpailutKeupa HTKeuruu
22.-23.2yl  IC-kilpailu Easter SkateRTLRiihimäki
       
MAALISKUU      
29.2.-1.3mlSM 2020 SM-seniorit, -juniorit, -noviisitEsJTEspoo
6.-7.3ylKF+HF Noviisit KF (7.3) & HF (6.3) Helsinki
7.-8.3mlLK Masters, juniorit, seniorit, aikuiset,  
    minorit, noviisit, SM-nov HFKaariTurku
8.3.yl  Tähtikilpailut SaTuSavonlinna
8.3.ylKF+HF A-Silmut KF&HFUpTLYlöjärvi
14.-15.3yl, jtSM+KF SM-noviisien SM2020, debytanttien KF,  
    jäätanssin noviisien finaalitLTLLahti
21.-22.3ylLK, HF Seniorit, juniorit, HF: Jun, SM-nov, debNTLNurmijärvi
28.-(29.3)yl  Tähtisarjojen aluefinaaliLieTaLieksa